Мрій.Грай. Дій. Gamification for action
Місто: Кременчук, Київ

Координатор проекту:
Ірина Каць

Команда проекту:
«Дитячі географії», «Urban куратори» та «Культурний Ді@лог»

Контакти:
facebook, katss314@gmail.com
Про проект
Ідеєю проекту стало залучення дітей через техніки гейміфікації до аналізу оточуючого простору, розробки свіжих рішень, створення та втілення проектів з оновлення шкільних подвір'їв у супроводі соціальних аніматорів, архітекторів-урбаністів за участі батьків та вчителів. Це було досягнуто шчерез залучення дітей, їхніх батьків та вчителів до переосмислення шкільних подвір'їв, шляхом проектування дітьми бажаних просторів у комп'ютерній грі Minecraft у супроводі експертів та архітекторів з подальшим втіленням цих проектів у життя.
"Життя" проекту
Проект МрійГрайДій був пілотним і це був екперимент, оскільки подібні проекти ніколи не втілювалися в Україні. Заходи проекту передбачали активну співпрацю з працівниками освіти: з департаментами освіти, директорами шкіл міст Києва та Кременчука.

В процесі реалізації проекту у Кременчузі команді вдалося налагодити дуже ефективну комунікацію з освітянами міста Кременчука, зокрема з директором Кременчуцького ліцею №4. Ліцей став майданчиком для втілення основних заходів проекту і на етапі воркшопу для учнів і на етапі фізичної трансформації шкільного подвір"я. Зараз в Кременчуцькому ліцеї №4 триває процес трансформації шкільного подвір"я на основі дитячих ідей. Першим етапом перетворень діти визначили встановлення велопарковки, вело СТО та облаштування місць для відпочинку в одній з зон шкільного подвір"я, яка раніше ніяк не використовувалася і виглядала закинутою.

На основі дитячих ідей, які вони згенерували у компьютерній грі Майнкрафт, було розроблено план-схему трансформації шкільного подвір"я, яку координатори представили для обговорення на зустрічі дітей, адміністрації ліцею та локальних партнерів, які виявили інтерес до заходів проекту. В результаті обговорень локальні партнери виступили з ініціативою взяти частину робіт на себе. Так, завод Кредмаш повністю взяв на себе виготовлення та встановлення велопарковки. Місцеві підприємці відновили асфальтне покриття в зоні перетворення, а діти, у супроводі вчителів праці взяли на себе виготовлення вуличних меблів. Слід зазначити, що зараз процес трансформації шкільного подвір"я в Кременчуці курується і підтримується особисто директором Кременчуцького ліцею №4 Любов Василівною Михайлик.