Книжкова клюмба
Місто: Харків

Координатор проекту: Тетяна Пилипчук

Команда проекту: працівники Харківського літературного музею і студенти Харківського національного університету будівництва і архітектури

Контакти: facebook: tpylypchuk@yahoo.com
Про проект
Ідеєю проекту стало сприяння розбудові громадського суспільства за допомогою розвитку партисипативних практик: залучити харківськц громаду до перетворень традиційного музею на майданчик для дискусій, спілкування, територію "розумних задоволень", креативний простір для співтворчості шляхом зміни філософії дозвілля у міському просторі. Ця ідея досягається шляхом створення перед фасадом Харківського ЛітМузею вулиичної бібліотеки із зоною для читання, спілкування, проведення соціокультурних акцій та громадських активностей.
"Життя" проекту
Проект вийшов "живим" та змінюється залежно від потреб харків'ян. На сьогодні команда зрозуміла, що цей книжковий простір, в основному, сприймають як буккросинг і місце відпочинку-комунікації, а також як вивіску ЛітМузею.

На сьогодні тут проводяться різні заходи, такі як буккросинг, книжковий ярмарок (за участю харківських видавництв), "жива бібліотека" з харківськими письменниками, вуличні експрес-виставки (відбулось дві), заходи, присвячені українській літературі 1920-х років ("Кав'ярня "Пока""). Поки ініціатором виступає ЛітМузей, проте цікавість до простору виявляють "сусіди" - науковці, що хотіли б проводити буккросинг наукової літератури у супроводі науково-популярних лекцій.

Окрім заходів простір наповнюється різними людьми протягом дня. Так, зранку відпочивають переважно пенсіонери та мами з дітьми, вдень - студенти та працівники оточуючих будівель п'ють каву з книжкою, а вечорами "клумба" наповнюється молоддю. Попри побоювання команди проекту книги майже не зникають (спостерігається обмін книг), харків'яни жертвують у бібліотеку ХОРОШІ видання, на ранок не збираються порожні пляшки з-під алкоголю. І конструкції не зіпсовані, навіть без написів

В подальшому планується перед фасадом на другій клумбі оформити простір для партисипативних виставок, а в саду - простір для відпочинку, комунікації, соціокультурних заходів.