Mariupol Players
Місто: Маріуполь

Координатор проекту:
Анастасія Пономарьова

Команда проекту:
Urban Curators

Контакти:
facebook; info.urbancurators@gmail.com
Про проект
Ідеєю проекту було забезпечити довгостроковий ефект при трансформаціях міського ладшафту в місті Маріуполь. Розпочаті в рамках Architecture Ukraine міські проекти повинні в подальшому підтримуватись та розвиватись самими місцевими активістами, тому робота с місцевою громадою була ключовою задачею. Метою ж проекту було зібрати та підготувати місцеву команду агентів змін у Маріуполі, які ініціюватимуть та просуватимуть проекти оновлення міського середовища в своєму місті, а також сприятимуть процесам громадського розвитку міста та нової культури тимчасового неформального використання міського простору в Маріуполі.
"Життя" проекту
На сьогодні, утворений під час реалізації проекту простір на Слободці функціонує, як відкритий публічний простір для жителів Маріуполя. Кожну п'ятницю з липня тут відбувається подія - Music Friday Slobodka., які була ініційована на організовується місцевими членами команди Mariupol Players, що після завершення активної фази проекту створили ГО для підтримки подібних проектів на місцеевому рівні. Окрім цього місцеві мешканці використовують простір для відпочинку.

Під час реалізації проекту були певні труднощі, що стосувались пошуку локації, адже, окрім того, що у нас відсутня відкрита інформація про занедбану нерухомість, це є окремий, складний і довгий процес, в якому враховуються безліч факторів: місцезнаходження, фізичний стан, власник і його інтереси, можливість контакту з власником, сусіди і їх зацікавленість в такому просторі.

Ще одним викликом, який було вдало подолано стала дистанційність проекту - багато часу та зусиль у команди пішло на побудову довіри з місцевими активістами, адже саме цей контакт у подальшому дав змогу реалізувати проект та забезпечити його сталість.